Kategorie
Dieta

Odżywki – suplementy na masę mięśniową

Jeśli chcesz zwiększyć masę mięśniową to musisz zacząć od podstawowych czynności takich jak systematyczny trening oraz dieta z nadwyżką kaloryczną. Zastanawiasz się pewnie czy można jeszcze dodatkowo wpłynąć na szybkość i wielkość przyrostu tkanki mięśniowej.

Odżywki na masę – gdy dieta to za mało

Zaczynając przygodę z siłownią zadbaj o zbilansowaną dietę, która dostarczy organizmowi niezbędnych wartości odżywczych. W początkowej fazie zwiększania masy największe efekty zyskasz dzięki samej diecie. Co jednak w przypadku, jeśli ciężko ćwiczysz na siłowni, starasz się dobrze odżywiać, jednak efekty są niezadowalające?

Każdy z nas jest pochłonięty codziennymi sprawami, szkołą, pracą nie rzadko ciężko zadbać o wystarczający posiłek, który zapewni nam niezbędną porcję energii i dostarczy wystarczającą liczbę kalorii. Warto wówczas sięgnąć po odżywki, które zapewnią ciągły rozwój naszej sylwetki. Odżywki na masę będę dobrym uzupełnieniem diety w trakcie budowania masy mięśniowej.

Jakie odżywki na masę?

Białko

Stanowią dobre źródło uzupełnienia białka wówczas, jeśli w diecie nie jesteśmy w stanie dostarczyć niezbędnej ilości. Porcja białka na etapie budowania masy waha się między 2g – 3g/1kg. Większa dawka może spowodować zakwaszenie organizmu i mieć niekorzystny wpływ na układ pokarmowy. Pamiętajmy, że mięśnie do wzrostu zwłaszcza po treningu potrzebują białko, dlatego pamiętajmy o jego dostarczeniu po ok. 30 min.

Węglowodany – carbo

Idealnie nadają się do uzupełnienia niedoboru energetycznego, głównie zaraz po treningu, kiedy to mięśnie w procesie odbudowy wymagają dostarczenia szeregu składników odżywczych.

Kreatyna

Spełnia istotną funkcję wpływającą na zwiększenie tkanki mięśniowej. Dzięki niej ćwiczenia mogą być bardziej intensywne, mięśnie szybciej się zregenerują.

Gainer

Są to odżywki węglowodanowo białkowe, dzięki którym w łatwy sposób możemy uzupełnić niedobór tych składników w ciągu dnia.


Odżywki powinno stosować się odpowiednio do oczekiwań i jako uzupełnienie niedoborów diety oraz przestrzegać zaleceń dawkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *