Wzrost masy

Trening - artykuły

Trening na masę mięśniową

Istotą treningu na masę jest pobudzenie włókien mięśniowych to wzrostu, dlatego ćwiczenia powinny być przeprowadzone przy użyciu dużego obciążenia przy zachowaniu prawidłowej techniki.

czytaj dalej

Budowanie masy mięśniowej

Przybranie dodatkowych kilogramów u jednych może być łatwiejsze, u innych sprawiać trudność. Istnieje cienka granica pomiędzy budowaniem masy, a niepożądanym zwiększaniem tkanki tłuszczowej.

czytaj dalej

Trening na rzeźbę mięśni

Często efektem ubocznym zwiększania masy jest odkładanie się tłuszczu, który skutecznie zakrywa mięsnie. Zapobiega temu trening na rzeźbę charakteryzujący się ćwiczeniami z mniejszym ciężarem, ale większą liczbą powtórzeń.

czytaj dalej

Trening na siłę mięśni

Ten typ treningu jest niezwykle wymagający. Polega na wykonaniu ćwiczeń z maksymalnie dużym obciążeniem wszechstronnie angażując daną grupę mięśni. Dzięki niemu zwiększysz siłę i wytrzymałość organizmu.

czytaj dalej

Trening domatora - ćwiczenia w domu

Decydując się na trening zwiększający muskulaturę nie zawsze mamy dostęp do profesjonalnego sprzętu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć ćwiczyć w domu korzystając z dostępnych przedmiotów i ciężaru własnego ciała.

czytaj dalej

Crossfit trening siłowo-wytrzymałościowy

Cecha szczególna treningu crossfit to możliwość wykonywania go przez każdego bez względu na doświadczenie i stopień wytrenowania. Ćwiczenia następują jedno po drugim, jest stosunkowo intensywny, jednak dostosowany do indywidualnych potrzeb ćwiczącego.

czytaj dalej

Trening na siłowni

Podczas pierwszej wizyty na siłowni często pojawiają się wątpliwości dotyczące doboru odpowiedniego treningu, wykonywania ćwiczeń i ogólnie panujących zasad. Sprawdź jak się do tego przygotować.

czytaj dalej

Motywacja do treningu

Zdarza się, że planujemy pracę nad zmianą własnej sylwetki jednak szybko tracimy zapał do dalszych treningów. Najlepiej sprawdzi się metoda małych kroków i jasno określony, możliwy do osiągnięcia cel.

czytaj dalej